Vares - nowy serial w Ale kino+

ALE KINO+
VARES W ALE KINO+

BOHATEROWIE

Jussi Vares Antti Reini

Jussi Vares to twardy, fiński facet, który ma dwie potężne słabości - kobiety i alkohol. Niekoniecznie w tej kolejności. Namiętne romanse to jego żywioł, choć z powodu dramatycznych wydarzeń z przeszłości, boi się wejść w stały związek. Vares to także, a raczej przede wszystkim, prywatny detektyw, dla którego praca to po prostu sposób zarabiania pieniędzy, ale jeśli uda mu się przy okazji komuś pomóc, to tym lepiej. Choć trzeba przyznać, ze detektywowi zdarza się przyjąć zlecenie tylko po to, by zaimponować atrakcyjnej kobiecie. Terenem jego działań jest najstarsze fińskie miasto Turku, na południowo-zachodnim wybrzeżu kraju, dokąd w XVI wieku nowoczesne maniery i narzędzia - jak np. widelec - przywiozła Katarzyna Jagiellonka. Rolę Jussiego Varesa gra Antti Reini.

Markku Hautavainio Ilkka Heiskanen

Porucznik Markku Hautavainio jest doświadczonym policjantem z wydziału zabójstw. Wielokrotnie był zmuszony na pewien czas zamknąć w areszcie rzutkiego detektywa Varesa, co tylko pozwoliło pogłębić nieszablonową przyjaźń, łączącą tych dwóch życiowych sceptyków. Co prawda Hautavainio z zasady nie lubi prywatnych detektywów, ale dla dobra śledztwa chętnie przyjmie pomoc także od nich, szczególnie zaś od Varesa, bo mimo wszystko uważa go za kumpla. Rolę porucznika Markku Hautavainio gra Ilkka Heiskanen.

Antidote Jasper Pääkkönen

Antidote to były skazaniec, którego ramiona pokrywa tatuaż w kształcie ogromnej żmii. To właśnie z jego kontaktów w podziemnym świecie przestępczym raz po raz korzysta detektyw Vares. Sam Antidote, od czasu ostatniej odsiadki, usilnie, choć bez zbytnich sukcesów, próbuje prowadzić życie przykładnego obywatela i zbytnio nie narażać się stróżom prawa. Rolę Antidote'a gra Jasper Pääkkönen.

Anna Huttunen Maria Järvenhelmi

Piękna blondynka, Anna Huttunen to kolejna nietypowa postać w kręgu znajomych detektywa Varesa. Huttunen to zarazem sąsiadka i przyjaciółka, a także tancerka erotyczna w nocnym klubie i taksówkarka. Wydaje się, że jako jedna z nielicznych kobiet otaczających Varesa ma w jego sercu szczególne miejsce. W rolę Anny Huttunen wciela się Maria Järvenhelmi.

5.00
5 głosów | 27 miejsce w rankingu
GŁOSUJ: jak oceniasz ten film?